PARAVANİ REGÜLATÖRÜ VE HES ULAŞIM VE İŞLETME YOLU ( KHERTVİSİ-APNİA YOLU) TESLİM EDİLDİ.-27.03.2013

ANADOLU HOLDİNG İŞTİRAKLERİNDEN, ANADOLU KAFKASYA ENERJİ YATIRIMLARI TARAFINDAN FİNANSMANI SAĞLANAN VE HOLDİNGİMİZ ŞİRKETLERİNDEN İLCİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. TAAHHÜDÜ ALTINDA YAPIMI TAMAMLANAN PARAVANİ REGÜLATÖRÜ VE HES ULAŞIM YOLU ( KHERTVİSİ-APNİA YOLU) İŞVERENE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİLMİŞTİR.

GÜRCİSTAN, SAMTSKHE-JAVAKHETİ BÖLGESİNDE  KURA NEHRİNİN BİR YAN KOLU OLAN PARAVANİ NEHRİ ÜZERİNDE YER ALAN BU PROJE KAPSAMINDA 13 KM UZUNLUĞUNDA, KAZI ÇAPI 4,5 M,  İÇ ÇAPI 3,5 m AT NALI KESİTLİ TÜNELİN KAZI VE DESTEKLEME İŞLERİ İLE ULAŞIM YOLLARI YAPILMIŞTIR. REGÜLÂTÖR TİPİ BİR TESİS OLUP, TESİSİN KURULU GÜCÜ 85 MW VE YILLIK ENERJİ ÜRETİMİ 420 MİLYON KWH / YILDIR. PARAVANİ HES İNŞAATI İŞLETME VE BAKIM YOLU OLARAK PLANLANAN YOLUN UZUNLUĞU 22,3 KM. OLUP, ASFALT SATHİ KAPLAMAYA SAHİP 12 METRE BANKET GENİŞLİĞİNE SAHİPTİR.

20.10.2010 TARİHİNDE SÖZLEŞMESİ İMZALANAN TESİSİ 15.03.2013 TARİHİNDE İŞVERENE TESLİM EDİLMİŞTİR. KABUL İŞLEMLERİ SIRASINDA, KABUL HEYETİ ÜYELERİ TARAFINDAN İŞİN KALİTESİ TAKDİR EDİLMİŞ VE FİRMAMIZ ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİLMİŞTİR.