DSİ KONYA 4.BÖLGE MÜDÜRÜ SAYIN MUSTAFA UZUN, AFŞAR HADİMİ BARAJI İNŞAATI VE AFŞAR HADİMİ TÜNELİ İNŞAATI İŞLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU. 29.04.2013

DEVLET SU İŞLERİ KONYA 4.BÖLGE MÜDÜRÜ SAYIN MUSTAFA UZUN VE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ÜST YÖNETİMİ, DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 4.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İHALESİ YAPILAN VE HOLDİNGİMİZ ŞİRKETLERİNDEN İLCİ İNŞAAT A.Ş. İLE İLSAN İNŞAAT LTD.ŞTİ. TARAFINDAN OLUŞTURULAN İŞ ORTAKLIĞININ TAAHHÜDÜ ALTINDA YAPIMI DEVAM ETMEKTE OLAN “AFŞAR HADİMİ BARAJI İNŞAATI VE AFŞAR HADİMİ TÜNELİ İNŞAATI” İŞLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE ŞANTİYEMİZİ ZİYARET ETMİŞLERDİR.

ŞANTİYE ZİYARETİNE BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA UZUN’UN YANI SIRA, BÖLGE MÜDÜR YARDIMCIMIZ SAYIN BAHTİYAR KABADAYI, 41.ŞUBE MÜDÜRÜ MEHMET SAK, BARAJLAR VE HES ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN RECEP KARAGÖZLER, JEOTEKNİK HİZMETLER VE YAS ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN KEMAL OLGUN, EMLAK KAMULAŞTIRMA ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET ÜN VE KONTROLLUK TEŞKİLATININ TÜM YETKİLİLERİ DE KATILMIŞLARDIR.

14.10.2012 TARİHİNDE ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN PROF.DR. VEYSEL EROĞLU VE DIŞİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN PROF.DR. AHMET DAVUTOĞLU TARAFINDAN TEMELİ ATILAN VE ÇALIŞMALARINA BAŞLANAN AFŞAR HADİMİ BARAJI İNŞAATI; 138 METRE YÜKSEKLİĞİNDE “ÖN YÜZÜ BETON KAPLI KAYA DOLGU BARAJ” TİPİNE SAHİP OLAN BİR BARAJDIR. TOPLAM 6 MİLYON m3 DOLGUNUN YAPILACAĞI BARAJ TAMAMLANDIĞINDA 386 MİLYON m3 SUYU DEPOLAYACAKTIR.

AFŞAR BARAJI’NDAN DEPOLANAN BU SULARI BAĞBAŞI’NA İLETECEK OLAN AFŞAR-BAĞBAŞI DERİVASYONU KANALI İNŞAATI ( HADİMİ TÜNELİ ) YAKLAŞIK 18.140 METRE UZUNLUĞUNDA 5,2 METRE ÇAPINDA, DÜNYANIN EN UZUN 5. SU İLETİM TÜNELİ REKORUNA SAHİP OLAN DEV BİR TÜNEL OLARAK YAPILACAKTIR.

ZİYARET SONRASINDA SAYIN BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA UZUN BU İŞLER İLE İLGİLİ OLARAK HER AY ŞANTİYE SAHASINDA KENDİ BAŞKANLIĞINDA KOORDİNASYON TOPLANTILARI YAPILMASI TALİMATINI VERMİŞ BU GÜNE KADAR YAPILAN ÇALIŞMALARDAN DOLAYI TAKDİR VE TEBRİKLERİNİ İLETEREK ŞANTİYE SAHASINDAN AYRILMIŞLARDIR. ZİYARET SIRASINDA DSİ HEYETİNE İLCİ KONYA PROJELERİ KOORDİNATÖRÜ UMUT EMRE KARATAŞ, ŞANTİYE ŞEFLERİ BURHAN VELİ ÜLKÜ VE İBRAHİM DUDU İLE BÜTÜN TEKNİK VE İDARİ KADROMUZ REFAKAT ETMİŞLERDİR.